2132/660
Jens Jørgen Thorsen (f. København 1932, d. Växtorp, Sverige 2000)
“Lossepladsen II”, 27–7-62 (formentlig). Sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 65×51.
Original stand.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud