12108/182
Harald Kjær (f. Højris, Ikast 1876, d. Gentofte 1948)
Ved Fuglsangsøen. Usign. Olie på lærred. Rammemål 92×117. Lysmål 77×103.
Rammen har mindre skader, bagbeklædning af papir, har en stor flænge.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag