12148/​233

Engelsk biblioteksstol af mahogni. Betræk af rødbrunt skind. George III form, 20. årh.s første halvdel.

Stel med almindelige brugstegn. Sæde med betydelig slitage.

Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag