12148/233
Engelsk biblioteksstol af mahogni. Betræk af rødbrunt skind. George III form, 20. årh.s første halvdel.
Stel med almindelige brugstegn. Sæde med betydelig slitage.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag