2049/34
James H.C. Millar (f. London 1884, d. 1903)
Kystparti fra Cornwall. Sign. J.H.C. Millar, 87. Olie på lærred. 46×81,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag