2417/96
Firsidet skrin af delvis forgyldt sølv, rigt graveret med bladværk, lågknop i form af blomst, opsat på fire fødder. Mesterstempel MG, Wien 19. årh.s slutning. Vægt ca. 510 g. H. 13,5. L. 12. B. 10.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker samt enkelte minimale buler. Nøgle mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
32 bud