2124/185
Christian Eckardt (f. København 1832, d. sst. 1914)
Et kystparti, presumably Svendborgsund. Sign. C. Eckardt 1874. Olie på lærred monteret på træ. 16×27,5.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag