2413/864
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 671”. Lænestol af eg. Ryg med flagline. Hynder betrukket med blå uld. Udført hos Getama.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||