2450/210
“Dobbeltriflet” bestikdele af sølv, forskellige mestre, 19–20. årh. Vægt ekskl. knive 1027 g. (29)
Bestående af: 8 middagsskeer 7 frokostgafler 6 frokostknive 1 dessertske 4 teskeer 1 kagespade 1 steggaffel 1 serveringsske.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med gravering
Vurdering
891280 (Autobud) | ||
1164988 | ||
891280 |