2043/249
Italiensk rokoko røgelseskar af sølv, låg drevet med rocailler. Balusterformet stamme på rundt fodstykke. Antagelig Torino 18. årh. Stemplet FF*85 samt utydeligt mestermærke CD(?). Vægt 267 g. H. 13,5 cm L. 15 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud