1920/​1539

Fransk lysestage af forgyldt messing med syv lysarme og dekoreret med druer, kornakser og blade og opaline lilje. Ca. 1900. H. 67 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK