1920/1539
Fransk lysestage af forgyldt messing med syv lysarme og dekoreret med druer, kornakser og blade og opaline lilje. Ca. 1900. H. 67 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag