2121/1
Georges-Jean-Marie Haquette (f. Paris 1854, d. Dieppe 1906)
“Louis af Diéppe” i havsnød. Sign. G. Haquette. Olie på lærred. 75×110.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 883, 2018 nr. 181.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag