2444/8
George II standur i kasse af nøddetræ, urskive af messing sign. Richard Wegg, Kings Street. Værk med dato og sekundangivelse. 18. årh. H. 209.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder, pendul samt dørnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag