2138/171
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med hvide roser og krysantemum. Usigneret. Olie på lærred. 22,5×34.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 212, 1967 nr. 67.
Krakeleringer. Trænger til rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud