2438/​877

Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)

Kasseformet tre-pers. sofa af Cuba mahogni. Sider, sæde samt ryg betrukket med stribet uld. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. L. 223.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med smuds.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

321151 8.500 DKK