872/263
Fransk Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende Minerva, skive af hvid emalje. Sign. Chonifsen á Paris. 19. årh. H. 63. B. 40. D. 13.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag