872/​263

Fransk Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende Minerva, skive af hvid emalje. Sign. Chonifsen á Paris. 19. årh. H. 63. B. 40. D. 13.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

19.000 DKK