2438/316
Større og mindre parykæske af bemalet spåntræ, dekorerede med hhv. blomster og herre, begge med inskription på tysk. Tyskland. 19. årh. L. 40 og 49. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Den ene æske med revner i låget. Større æske mangler dele af kanten på låget.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag