2004/391
Fransk kommode af palisander. Plade af rødbroget marmor. Rokokoform, 20. årh.s begyndelse. Forhandlermærke fra Lysberg, Hansen & Therp. H. 78. B. 120 cm. D. 64.
Brugs- og alderstegn. Nøglehulsbeslag mangler. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag