2004/​391

Fransk kommode af palisander. Plade af rødbroget marmor. Rokokoform, 20. årh.s begyndelse. Forhandlermærke fra Lysberg, Hansen & Therp. H. 78. B. 120 cm. D. 64.

Brugs- og alderstegn. Nøglehulsbeslag mangler. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK