2436/​354

Kinesisk helsilketæppe i persisk Qum design. Nichedesign med talrige dyremotiver, træer og blomster. Fantastisk kvalitet. 21. årh. 244×154.

Fremstår med enkelte skjolder.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

7.500 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK