2137/879
Dansk møbedesign
Et par overpolstrede lænestole med ben af bøg, betrukket med stribet grønt møbelstof. 1940–50'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Defekte keder. Ét løst ben. Revner i træet.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud