12250/7
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Maskekomposition i grønt, blåt og gult. Usign. Litografi i farver. Bladmål 67×50 cm. Uindrammet.
Proveniens: Permild og Rosengreen, restlager fra det litografiske værksted.
Friskt og urørt blad.
Kunst, antikviteter & design, 15. december 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud