2125/622
Jens Jørgen Thorsen (f. København 1932, d. Växtorp, Sverige 2000)
Komposition. Sign. Thorsen 92, 5/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 100×69. Uindrammet.
Original stand. Opbevaret rullet.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag