2125/104
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Gårdparti med høns. Sign. Hans Smidth. Olie på plade. 22×26,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Signatur delvis optegnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
37 bud