1450/1319
Topasarmbånd af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne topaser på i alt ca. 26.35 ct. L. ca. 19 cm. Ca. 2013.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 10. december 2014
Vurdering
Hammerslag