2440/​132

Grønlandsk kunstner, 20. årh.

Åndemanermaske af udskåret og bemalet træ, tænder og øjne af ben. Usigneret. H. 33.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

970193 1.000 DKK