2440/133
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Et sommerlandskab med et åløb. Sign. A. T. Schovelin 1852. Olie på lærred. 99×142,5 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 241, 1969 nr. 155.
Enkelte minimale krakeleringer. Rensning anbefales.
Vurdering