2417/290
Fad af celadonglaseret stentøj, fliget fane, indvendig prydet med indridset design. Sydøstasien 18/19. årh. Diam. 29 cm. D3
Gennemgående revne på fane.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag