2121/952
William Fridericia (f. Frederiksberg 1909, d. sst. 1996)
“Grottemandens hus i Minuto”. Sign. William Fridericia, 54. Olie på plade. 44×56.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud