2132/838
Sam Larsson
“Sam”. Sæt på syv stole af forkromet. Sæde og ryg betrukket med brunt, farvet skind. Udført hos Dux. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og overfladerust. Skind med pletter, smuds, krakeleringer og defekter. En skindstrop i ryggen knækket, flere med krakeleringer.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud