2043/380
Stort ovalt udtræksbord af hvidmalet træ med fire tillægsplader med sarg, runde kannelerede ben udskåret med rosetter(Underneden støtteben). Gustaviansk form, 20. årh. H. 78. L. 164. Ialt L. 388. B. 120.(5)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. senere malet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud