2050/8513
Vasili Efimovich Kallistov (f. 1839, russisk maler)
Russisk interiør, hvor der spilles op til dans. Sign. Kallistov 29. september 1870. Olie på lærred. 20×27.
Lærred bør strammes op. Behov for rensning. Minimale krakeleringer.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud