2115/​114

Tre prydvaser af porcelæn, dekorerede i farver og guld med brogede blomster, hanke i form af bukkehorn afsluttede af maskeroner. B&G. 19. årh.s sidste halvdel. H. 34,5. (3)

En vase med større reparation på fod. En med løse samlinger. Slitage på guld.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK