2115/114
Tre prydvaser af porcelæn, dekorerede i farver og guld med brogede blomster, hanke i form af bukkehorn afsluttede af maskeroner. B&G. 19. årh.s sidste halvdel. H. 34,5. (3)
En vase med større reparation på fod. En med løse samlinger. Slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag