1722/27
Frederik Visby (f. Tikøb 1839, d. Risskov 1926)
Parti fra St. Croix. Sign. Fr. Visby 1876. Olie på lærred. 43×35.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag