2427/16
Axel Aabrink (f. København 1887, d. 1965)
Interiør med en rygvendt kvinde. Sign. Ax. Aabrink. Olie på lærred monteret på plade. 39×33.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Vurdering