2102/145
Carl Anton Saabye (f. København 1807, d. sst. 1878)
Marine med en fiskerbåd ud for Kronborg. Sign. Saabye 10. Marts 69. Olie på lærred. 42×62.
Krakeleringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag