2008/848
Ubekendt design
“Reservedele” til pendler, bestående af to skærme, ene med blåt indvendigt glas, anden skærm af etlags opalglas. To fatningshuse af metal og bakelit. Udført hos Nordisk Elektricitets Selskab. (N.E.S.) Diam. 28/36. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kantafslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud