2008/​848

Ubekendt design

“Reservedele” til pendler, bestående af to skærme, ene med blåt indvendigt glas, anden skærm af etlags opalglas. To fatningshuse af metal og bakelit. Udført hos Nordisk Elektricitets Selskab. (N.E.S.) Diam. 28/36. (2)

Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og kantafslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.950 DKK

13 bud

1.950 DKK
(Autobud) 1.900 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK