2032/80
Fladlåget standkiste af eg, front og sider rigt udskåret. Prydet med engle. I siderne bærehåndtag af jern. 18. årh. H. 66. B. 178. D. 73.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle og lås medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
37 bud