1831/1570
Dansk svingkedel af sølv, ciseleret med bladværk på stand med brænder. Mester Samuel Prahl, København 1847. Vægt 2553 gr. H. 31 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Vipper.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
25 bud