Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Soleil cou coupé”, 1970. Sign. Alexhinsky, 45/50. Litografi i farver. Lysmål 57×77.
Litteratur: Rivière nr. 446 A.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Enkelte fugtpletter. Papir buler let. Løs ramme.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
16 bud