Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014)
Tre kompositioner. Èn sign. Finn Pedersen 08. Akvarel og blyant på papir, kuglepen på papir og farvekridt på papir. Bladstørrelser 29×40, 21×21 og 15×11. (3)
Undersøgt i ramme. En med brunlige misfarvninger. Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021