1440/1733
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende ungt par, skive af hvid emalje. Sign. Dehné Paris, 19. årh. H. 50. B. 40. D. 14.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Ekstra visere medfølger.
Varia, 2. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud