911/179
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Parti fra Mariendal Strand i Aarhus bugten. Sign. J. la Cour April-Mai 1888. Olie på lærred. 62×98.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag