1251/​722

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par tre-armede kandelabra af bronze. Stemplet monogram Just A., Denmark. Dessin B168. H. 30. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 18. december 2012

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK