2341/7000
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Udsigt fra Skagen Strand med sejlskibe i horisonten. Sign. Carl Locher Skagen 92. Olie på lærred. 28×49.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Nordisk lys – kunstnerkolonien på Skagen, 9. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag