2419/293
Et par prydvaser af porcelæn, dekorerede i guld med figurscenerier, forsynet med hanke, firsidet fodstykke. 19. årh. H. 32,5. Diam. 23. (2)
Reparationer. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene vase løs i samling.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag