1423/1101
Damearmbåndsur af guld og stål. Model Panthere Ronde. Quartz. Hvid skive med blåanløbne visere og sorte timemarkører. Integreret lænke af guld og stål med skjult foldespænde. O: ca. 20 cm. Ø: ca. 24 mm. 1995.
Erhvervet hos Watches of Switzerland 1. dec. 1995. Æske og certifikat samt service certifikat dateret 24. april 2004 medfølger.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 4. juni 2014
Vurdering
Hammerslag