1423/​1101

Cartier

Damearmbåndsur af guld og stål. Model Panthere Ronde. Quartz. Hvid skive med blåanløbne visere og sorte timemarkører. Integreret lænke af guld og stål med skjult foldespænde. O: ca. 20 cm. Ø: ca. 24 mm. 1995.

Erhvervet hos Watches of Switzerland 1. dec. 1995. Æske og certifikat samt service certifikat dateret 24. april 2004 medfølger.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker, 4. juni 2014

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK