2139/2038
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model L.U.C. Ref. 16/1223. Automatisk værk med dato. Hvid urskive med sorte romertal. Visere af guld. Chopard rem af sort læder med Chopard C-spænde af 18 kt. guld. Urets diam. 35 mm. 1990'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på bagkassen. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag