1946/544
Christine Swane (f. Kerteminde 1876, d. Farum 1960)
Opstilling. Sign. CSw samt på bagsiden Christine Swane, 1955. Olie på lærred. 66×76.
Proveniens: Foreningen Kunst på Arbejdspladsen's Samling.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud