869/​1144

Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)

“Odaliske”. Sign. Freddie 75; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55×61.

Moderne malerier og grafik, 7. december 2016

Vur­dering

40.000–50.000 kr

Hammerslag