869/1144
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
“Odaliske”. Sign. Freddie 75; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55×61.
Moderne malerier og grafik, 7. december 2016
Vurdering
Hammerslag